Najważniejsze informacje

Nie szukaj wymówek! Jeśli możesz – trenuj, czerp radość z biegania i przede wszystkim nie trać motywacji! Kiedyś wszystko wróci do normy, więc chwilowy brak startów nie powinien zniechęcać Cię do treningów. W wakacje 2020 nie spotkamy się na naszych przełajowych trasach, ale zachęcamy do sprawdzenia się solo – także na własnych ścieżkach.

Główne założenia naszego letniego cyklu CITY TRAIL onTour w wersji wirtualnej (dystans 5 km – dla dorosłych):

 1. Wirtualne bieganie rozpoczniemy 13 lipca, a zakończymy 30 lipca.

 2. Zapisy do wirtualnej edycji CITY TRAIL onTour trwają od 27 maja. Rejestracja będzie możliwa najpóźniej 4 dni przed startem danego miasta, a w przypadku biegu na własnej trasie – do 26 lipca.

 3. Będziemy biegać na 11 trasach liczących 5 km: w Bydgoszczy (Myślęcinek), Gdańsku (Trójmiejski Park Krajobrazowy, okolice AWFiS), Katowicach (stawy Janina i Barbara), Krakowie (Puszcza Niepołomicka), Lublinie (Las Dąbrowa, nad Zalewem Zemborzyckim), Łodzi (Park Baden-Powella), Olsztynie (Jezioro Długie), Poznaniu (Jezioro Rusałka), Szczecinie (Jezioro Szmaragdowe), Warszawie (Las Młociny) i Wrocławiu (Las Osobowicki). Wszystkie trasy udostępnimy najpóźniej w dniu startu zapisów - wraz z plikami GPX. Planujemy także przygotowanie filmów z tras oraz instrukcje wgrywania tracków.
  Druga opcja uczestniczenia w wirtualnej edycji CITY TRAIL onTour to wyznaczenie własnej, 5-kilometrowej trasy, która chociaż częściowo będzie przełajowa.

 4. W każdym z miast będzie 7 dni na pokonanie trasy – godzina startu zależy od Ciebie. Poniżej znajdziesz kalendarz cyklu. W przypadku biegu na własnej trasie masz czas od 13 do 30 lipca.

 1. W wirtualnej wersji naszego cyklu na dystansie 5 km mogą wziąć udział osoby urodzone w roku 2004 lub wcześniej (młodsi biegacze będą mogli dołączyć do CITY TRAIL onTour Junior – informacje znajdują się poniżej).

 2. Po dokonaniu opłaty będziesz miał możliwość udostępnienia w mediach społecznościowych oraz pobrania numeru startowego. Numer można wydrukować i zabrać ze sobą na trasę, ale nie jest to warunek konieczny.

 3. Opłaty startowe są uzależnione od wybranej wersji:
  • Pakiet BIEGNĘ DLA SIEBIE – 14,90 zł,
  • Pakiet BIEGNĘ PO MEDAL z pamiątkowym medalem oraz numerem startowym – 34,90 zł (w tym koszt wysyłki do paczkomatu).

Medal wirtualnej edycji CITY TRAIL onTour

 1. Podczas zapisów będą dostępne dodatkowe gadżety:
  • limitowana biegowa koszulka w wersji damskiej, męskiej i dziecięcej,
  • limitowana wersja chusty wielofunkcyjnej.

 2. Wirtualna edycja CITY TRAIL onTour to także okazja, by zrobić coś dobrego dla naszej planety! Podczas zapisów będzie możliwość posadzenia kawałka lasu. Dzięki współpracy z Fundacją Las Na Zawsze chcemy posadzić, jak najwięcej m2 lasu! Sam będziesz mógł zdecydować ile m2 lasu posadzimy dzięki Tobie – od 1 do 10 m2 (3-30 zł). Gorąco zachęcamy do wsparcia naszej inicjatywy!

 3. Warunkiem pojawienia się w klasyfikacji (i otrzymania medalu, jeśli wybierzesz Pakiet BIEGNĘ PO MEDAL) jest przekazanie nam informacji o Twoim biegu. Czas możesz rejestrować za pomocą dowolnego urządzenia (zegarek, aplikacja w telefonie). Ważne, abyś mógł nam przesłać link do swojej aktywności lub zdjęcie/zrzut ekranu pokazujący pokonaną trasę, dystans i uzyskany czas. Powyższe kroki będą możliwe w naszym panelu zapisów po zalogowaniu się na konto.

 4. Każde zgłoszenie będziemy weryfikować. Po akceptacji biegu, wynik automatycznie pojawi się w klasyfikacji danego miasta. W przypadku biegu na własnej trasie nie będziemy tworzyć klasyfikacji, ale alfabetyczną listę wszystkich biegaczy – oczywiście z wynikami.

 5. Po weryfikacji Twojego wyniku będziesz mógł pochwalić się ukończeniem biegu – na swoim koncie znajdziesz wirtualny medal, który będziesz mógł udostępnić na Facebooku lub pobrać na swój komputer.

 6. Każdy, kto weźmie udział w wirtualnej wersji CITY TRAIL onTour będzie miał możliwość wygrania zegarka Suunto 5. Mamy do rozdania dwa zegarki! Szczegóły konkursu wkrótce.

Główne założenia naszego letniego cyklu CITY TRAIL onTour Junior w wersji wirtualnej:

 1. Będziemy biegać na dowolnej trasie i dowolnym dystansie – nie rywalizujemy, ale motywujemy dzieciaki do aktywności! Przygotujemy filmy kierowane do młodych adeptów biegania, które w tym pomogą!

 2. W wirtualnej wersji CITY TRAIL onTour Junior mogą wziąć udział uczestnicy urodzeni w roku 2005 i młodsi - bez dolnej granicy wieku.

 3. Zapisy do wirtualnej edycji CITY TRAIL onTour Junior trwają od 27 maja. Rejestracja będzie możliwa najpóźniej do 26 lipca.

 4. Po dokonaniu opłaty będzie możliwość udostępnienia w mediach społecznościowych oraz pobrania numeru startowego. Drukowany numer startowy będzie również wysłany przez nas. Można go zabrać na trasę, ale nie jest to warunek konieczny.

 5. Opłata startowa to 29,90 zł. Pakiety startowe – numer startowy oraz pamiątkowy medal zostaną wysłane (do paczkomatu) w ciągu 5 dni roboczych od zaksięgowania wpłaty, ale nie wcześniej niż 1 lipca.

 6. Podczas zapisów będą dostępne dodatkowe gadżety:
  • limitowana biegowa koszulka,
  • limitowana wersja chusty wielofunkcyjnej.

 7. Podobnie, jak w przypadku zapisów dla dorosłych, podczas rejestracji będzie możliwość posadzenia kawałka lasu. Dzięki współpracy z Fundacją Las Na Zawsze chcemy posadzić, jak najwięcej m2 lasu! Sam będziesz mógł zdecydować ile m2 lasu posadzimy dzięki Tobie – od 1 do 10 m2 (3-30 zł). Gorąco zachęcamy do wsparcia naszej inicjatywy!

 8. Po potwierdzeniu biegu (w panelu zapisów po zalogowaniu się) będziesz mógł pochwalić się ukończeniem biegu swojego dziecka lub podopiecznego – na koncie znajdziesz wirtualny medal, który będziesz mógł udostępnić na Facebooku lub pobrać na swój komputer.

#nieszukamwymówek